Active DirectoryНезабаром буде вже чотири роки, як вийшла система Windows з нею - служба Active. Уже стихли баталії про те, чим вона краще або гірше вже не з'являються обережні репліки, мов, почекати треба, поки інші не спробують так сервісний пакет не вийде, а те й два. Уже прочитана безліч літератури на цю тему, благо її російською мовою видано предосить. І от результат: великі й середні компанії масово стали переходити на Windows 2000 і Active Directory.

Після виходу Windows Server 2003 усе було звернено на цей продукт. Уже зараз компанії всі частіше планують впровадження саме цієї ОС, а не її попередниці. Можливо, відкриваючи фахівці хотіли б бачити саму останню інформацію про Active Directory 2003. Але для даної книги ця неможлива вимога, тому що тут я пишу про том. із чим працював тривалий час. Але це не означає, що книга марна для таких читачів. Всі концепції побудови служби каталогів і її обслуговувань залишилися колишніми. Тому все, що тут описано, повною мірою тносится й до Windows 2003.

З моменту виходу Windows 2000 я допомагав компаніям впроваджувати Directory. Шишок за цей час було набито чимало: у кожній організації своя специфіка й свої всі володіють різним ньому готовності до цього кроку. Це вимагало шукати обхідні пуги й нетривіальні рішення. Але подібні процеси мали місце й в інших країнах. У підсумку в Microsoft нагромадився значний досвід впровадження знання й досягнення сотень консультантів Microsoft Consulting Services. Частина інформації опублікована на Web-Сайті Microsoft, у базі знань Microsoft, також доступної Винтернете.

Робота з Active Directory
Наша мета - навчити користуватися в потрібний час і в потрібному місці потрібними джерелами інформації для рішення складних завдань настроювання й Active Directory.
Кривдно, що сотні ознайомившись із оглядовими матеріалами по Windows 2000, намагаються будувати ліс в організації й роблять при цьому нелепейшие помилки, що приводять якщо не до повної непрацездатності, то до системи. Система «волає» про своєму а не розуміючи її благання про допомогу, продовжують душити.
Цей сайт містить той мінімум інформації, що повинен знати будь-який адміністратор системи або її щоб самостійно підтримувати систему в доброму здоров'ї й забезпечувати не тільки її роботу, але й відновлення у випадку краху.
Працюючи над сайтом, я виходив того, що читачі має загальне перед ставление про Windows 2000, Active Directory і про те, як це все тане, Тому тут ви не знайдете розжовування базових понять служби каталогів; це все я вже пояснював у книзі Windows 2000. Планування, розгортання, ( 2-е изд. М.: Російська Редакція. - 2000 р.). яку можна з повною підставою вважати першою частиною справжньої. Але якщо там акцент робився на описі нових можливостей Windows 2000 і на тім, як їх те тут на тім, як функції Active використовувати з максимальної ефективністю й боротися з виникаючими проблемами. В першій книзі ви знайомилися зі стандартними інструментами, що входять у комплект ОС, тут же описується практична робота с додатковими програмами й або у складі Windows 2000 Server Resource Kit, або в складі Widows 2000 Support Tools.
Я постарався уникати по можливості сухої теорії й спеціальної термінології. Я хотів вам просто розповісти саме головне, що знаю на цю тему. Але не розслаблюйтеся: за жартами часом ховається дуже важлива яку треба як таблицю множення. Хоча я беру за основу англійську версію ОС, уживаю я при цьому росіяни терміни. Мене жолобить, коли російська людина починає видавати перлини начебто або «сайт У всіх термінів є російські еквіваленти, якими користуватися.
Початок

[далі...]